Trendy 2021

Trendy 2021

TRENDY WNĘTRZARSKIE W 2021 ROKU 

Przez pandemie wirusa w 2020 roku mieliśmy dużo wolnego czasu, aby przemyśleć, zaprojektować i wyremontować domowe wnętrza. Niektóre rzeczy znów stały się modne, a inne wypadły z łask. Czas spędzony w domu wymagał przystosowania naszego najbliższego otoczenia do realiów pracy zdalnej. Funkcjonalność i spokój były ważnymi czynnikami przy wyborze dodatków oraz mebli. Jakie wzory, kolory i formy przyjmą się w nadchodzącym sezonie? W końcu otoczenie odzwierciedla nasze potrzeby i dążenia.

ŻYWE AKCENTY 

Kolorowe i nasycone akcenty umieszczone w odpowiedni i przemyślany sposób nadają klasycznym, szarym wnętrzom charakteru. Moda na stonowane pomieszczenia nie przemija, jednak potrzeba ich eksponowania stale rośnie. Należy pamiętać, żeby kolory dobierać pod istniejącą paletę barw w mieszkaniu. Kolorowe akcenty jednak nie są dla wszystkich. Jeżeli wiesz, że obecny remont jest na lata jest szansa, że wybrany kolor może okazać się wtopą. Lepiej wybrać takie wzory i kolory, które nie znudzą nam się w przeciągu jednego sezonu. 

POSTAW NA MNIEJ

W 2021 roku nadal dominuje minimalizm. Stale modny styl, który unika nadmiernej dekoracyjności, a największą uwagę skupia wokół spójnej i uporządkowanej przestrzeni. Zbyt bogata w dodatki przestrzeń może przytłaczać, a źle dobrane kolory mogą nawet przysporzyć bólu głowy. Dla własnej równowagi, powinniśmy skorzystać z nadchodzących trendów „less  is more”. Nie jest to prosty kierunek urządzania mieszkani, w szczególności dla osób sentymentalnych, przykładających uwagę do pamiątek i różnych ozdób. Nie mniej jednak, urządzając swoją przestrzeń w stonowany sposób, unikniemy bałaganu, a zyskamy spokój, harmonię i samą przyjemność z przebywania we własnym domu. 

SKANDYNAWSKIE TERENY

Miłośników stylu skandynawskiego z pewnością ucieszy, że harmonijny styl kolejny sezon pozostaje w naszych wnętrzach. Charakteryzujący się stonowanymi kolorami i delikatnymi dodatkami, styl ten wciąż króluje wśród projektów wnętrz. Skandynawia cechuje się niezwykłym spokojem i minimalistycznym spojrzeniem na świat. Północny wystrój dzięki swojemu urokowi jest przyjemny dla oka i dla umysłu. Delikatne, materiałowe dodatki nadają nieco rustykalnego uroku, a wykorzystanie jasnych paneli niesamowicie wpływa na odbiór wnętrza.

POKÓJ PEŁEN ROŚLIN 

Żywe rośliny zaczęły podbijać wnętrza już w 2020 roku i zagoszczą z nami na jeszcze długi czas! Nic nie nadaje charakteru pomieszczeniu tak jak ogromna monstera, czy wysoka strelicja. Zielone rośliny w naszych wnętrzach poza tym, że wyglądają estetycznie, wprowadzają ład i wyciszają. Nie zapominajmy o wielu właściwościach zdrowotnych. Tlen i świeże powietrze zawdzięcza się właśnie obecności roślin. Żaden odcień zieleni nie zastąpi prawdziwej barwy, która daje zdrowa roślina.

KU KRĄGŁOŚCIOM 

Asymetria, łuki i zaokrąglone organiczne formy na pewno nie opuszczą nas jeszcze przez najbliższy czas. W kształtach mebli dostrzegamy nawiązanie do form rzeźbionych przez naturę. Lustra przypominają taflę wody o nieregularnym kształcie. Sofy i fotele przybierają obłe, nieco wyolbrzymione, „napompowane” kształty. Meble wypoczynkowe nadchodzącego sezonu swoim wyglądem zachęcać będą do komfortu i wypoczynku. Kształt mebli odchodzi od ostrych kantów oraz prostych, ostrych linii, które stają się pase. Kształtem meble będą przywoływać walce, kule oraz stożki. Ten niesamowity trend 

MARMUROWA RZEŹBA 

Marmur to surowiec, który nadaje unikatowy klimat pomieszczeniu. Naturalny marmur znajdzie zastosowanie w niemalże każdej przestrzeni. Imitacja marmuru stała się nieodłącznym elementem dekoracyjnym w łazienkach, a marmurowe blaty w kuchni nadają jej surowy, ale jednocześnie subtelny wygląd. Ten szlachetny materiał stale jest na topie. 

Obecność przedmiotów nazywanych sztuką stanowi nierozłączny element przemyślanego wnętrza. Oprócz malarstwa, grafiki czy rysunku, oryginalny akcent w pomieszczeniu może stanowić także rzeźba. Prawdziwe perełki można znaleźć na miejskich targowiskach, czy też w antykwariatach. Rzeźbiarską formę, poza dziełami sztuki, przybierają także przedmioty użytkowe. Rzeźbę można przemycić nawet jako meble. Nieregularne stoliki na kawę, oryginalne kody czy szafki nocne często przypominają dzieło sztuki. 

Dopiero końcówka roku przyniesie nam jasne informacje na temat modnych kwestii we wnętrzach. Jednak już teraz jesteśmy w stanie wyróżnić charakterystyczne trendy, które towarzyszą nam od konkretnego czasu. Nie zapominajmy jednak, że dobrze zaprojektowane wnętrze to takie, w którym czujemy się dobrze, a nie modnie!

Komentarze

Dodaj komentarz