slid1.jpg
Przestrzenne, jasne, rozświetlone, proste i funkcjonalne to pięć słów które określają w skrócie styl skandynawski rozwinął się on w trzech odmianach duńskiej, szwedzkiej i fińskiej. Styl duński jest najbardziej romantyczny, łagodny i subtelny. Można w nim spotkać zaoblone formy, fantazyjne detale i płynne linie, przedmioty użytkowe zaś są nie tylko praktyczne, ale przybierają wyrafinowaną i szlachetną formę.

Odmienny jest styl fiński bardziej kanciasty i skontrastowany.  Kolorystyczną bazą jest biel, ale przełamana czernią, grafitem i odcieniami gorzkiej czekolady, całość dopełniają geometryczne bryły ograniczone formy oraz meble z giętkiej sklejki. Z kolej styl szwedzki cechuję największy minimalizm i surowość. Niezależnie od lokalnych wersji styl skandynawski odznacza się ponadczasową prostotą, lekkością jasnymi barwami, dużą ilością światła, ekologicznymi rozwiązaniami, niewielką liczbą prostych dekoracji i brakiem przesady.

043-home.png

CECHY

Przestrzeń, światło, natura, brak przesady

043-home.png

KOLORY

Jasne barwy, głównie biel lub delikatna szarość, które stanowią tło dla niebieskich, żółtych, wrzosowych dodatków albo czarnych, grafitowych i czekoladowych we wnętrzach fińskich

043-home.png

MATERIAŁY

Rodzime drewno, szorstki kamień

043-home.png

DODATKI

Nieliczne ale, konsekwentnie dobrane praktyczne o prostej formie
slid1.jpg
slid1.jpg